Opis produktu
Według Patricka Lencioniego zaufanie oparte jest na otwartości. Bazuje na podstawowym założeniu, że ludzie, którzy nie obawiają się powiedzieć o sobie prawdy, nie będą angażować się w niepotrzebne rozgrywki. Zaoszczędzony czas i energia zostaną wykorzystane do osiągnięcia wspólnych celów. Budowanie zaufania najlepiej rozpocząć od małych kroków. W grze chodzi o to, żeby ludzie nieco się otworzyli i zrobili to bez poczucia dyskomfortu.6 talii kart to 6 kategorii pytań i poleceń. Nazwy tych kategorii tworzą akronim ZAUFAJ.
Gra zawiera 6 Talii Kart:
W tym zestawie wspólnym elementem jest liczba 3. Trójkę znamy z różnych kontekstów − radiowa Trójka, trójkąt w geometrii, trójkąt dramatyczny, trójkąt małżeński, trójca jako grupa trzech bóstw.
Trójka w retoryce organizuje wypowiedź. Po pierwsze... , po drugie... , po trzecie...
Zestaw zawiera 30 pytań i poleceń, które zachęcają do wymienienia 3 elementów połączonych wspólnym mianownikiem, np. 3 nawyków, 3 miejsc, 3 kolorów.
W tym zestawie wszystkie karty stawiają przed jakimś wyborem. Filozofowie już dawno uznali znaczenie dylematów moralnych, a pisarze przez stulecia opisywali je w swoich dziełach. Dylematy są dla nas trudne. Co decyduje o tym, że ostatecznie opowiadamy się za jedną z opcji? Impuls czy przemyślana decyzja? Strategie bywają, jak zwykle, różne.
Zestaw zawiera 30 dylematów, od najprostszych do takich, które wymagają głębszego zastanowienia.
W tym zestawie pytania dotyczą tego, co czujemy w różnych sytuacjach. Uczucia mogą wskazywać na rzeczy, których nie ogarniamy rozumem.
Radość, smutek, strach, złość… Lista emocji jest bardzo długa.
Niełatwo jest mówić o swoich odczuciach, ale ten zestaw pozwala za pomocą 30 pytań zachęcić do wyrażania uczuć towarzyszących nam w życiu.
Ta kategoria pytań daje możliwość puszczenia wodzy fantazji. Marzenia to nasze cele z odroczonym terminem realizacji. Często wskazują na to, czego najbardziej pragniemy w naszym życiu. Marzenia możemy wykorzystać do myślenia lateralnego. Spoglądamy na sytuację i badamy ją z różnych punktów widzenia. Hipotetyczne scenariusze pozwalają rozważać różne pomysły bez jakichkolwiek
W tej kategorii karty przywołują różne wspomnienia. Dzięki 30 pytaniom dowiemy się, jak staliśmy się tymi osobami, którymi jesteśmy dzisiaj. W tej kategorii karty przywołują różne wspomnienia. Możemy opowiedzieć o tym, jakie strategie przyniosły sukces w działaniu. Każde doświadczenie życiowe, to dobre i to złe, było źródłem jakiejś nauki. Pytania dadzą również okazję do przemyślenia, jacy ludzie odegrali w naszym życiu kluczową rolę. Skłonią do refleksji i, być może, wzruszą. Dzięki 30 pytaniom dowiemy się, jak staliśmy się tymi osobami, którymi jesteśmy dzisiaj.
W tej kategorii wszystkie pytania zaczynają się od zaimków, używanych w pytaniach o sposób, cechę, podobieństwo, reakcję czy stan. Dobre pytania mają moc zmieniania życia. Zmuszają do przemyśleń, ale mogą też zmobilizować do działania.
Dzięki pytaniom stajemy się bardziej otwarci i zaczynamy rozumieć siebie na głębszym poziomie.
30 pytań z tego zestawu daje możliwość opowiedzenia o sobie. Poznajemy swoje upodobania i sposoby funkcjonowania.
PROPONOWANE WARIANTY GRY:
- Losowanie karty z wybranej talii — odpowiada losujący lub wskazana przez niego osoba.
- Losowanie tematu do dyskusji — wszyscy odpowiadają na to samo pytanie.
- „Szybkie randki” — ludzie stoją w 2 rzędach naprzeciwko siebie. Wszyscy odpowiadają w parach na odczytane przez prowadzącego grę pytanie. Następnie przesuwają się o jedno miejsce. W ten sposób mają przed sobą nowego rozmówcę. Pada następne pytanie, na które znowu odpowiadają w parach. W przypadku nieparzystej ilości graczy — pytanie zadaje ten, który zostaje bez pary.
W grę można grać na wiele innych sposobów.
Autorka:
Gra zostało stworzone przez Annę Łozę-Dzidowską, doświadczonego trenera i coacha oraz projektantkę cenionych narzędzi rozwojowych pod marką Zwrotnica.Sprawdź inne narzędzia stworzone przez Anię!
Narzędzia Zwrotnica