Opis produktu
Failowship to zestaw kart, które oswajają temat porażki i pozwalają uczyć się, rozwijać dzięki własnym, czasem trudnym doświadczeniom. Dzięki tym kartom możesz transferować porażkę odbieraną jako złe doświadczenie, o którym warto zapomnieć, w postrzeganie go jako doświadczenia budującego przyszły sukces.Trudno jest budująco rozmawiać o porażkach własnych lub cudzych. Boimy się opowiadać o swoich błędach, bo nie umiemy rozmawiać tak, aby nie przedstawić naszych niepowodzeń w sposób podważający nasze kompetencje. Nie lubimy też rozmawiać o porażkach innych osób, bo obawiamy się ich emocjonalnych reakcji, podważania ich autorytetu czy wręcz sprowokowania kłótni.
Failowship to narzędzie, dzięki któremu możesz takie rozmowy przeprowadzać w dobry sposób. Nie budzący nieprzyjemnych emocji, nie prowokujący do kłótni, ale pozwalający na wyciąganie z przeżytych niepowodzeń cennych doświadczeń.
Dla kogo?
- menedżerów, jako wsparcie do rozmów z zespołami i pracownikami na temat niepowodzeń,
- pracowników HR i trenerów wewnętrznych,
- trenerów, coachów, mentorów,
- scrum masterów,
- project managerów,
- wszystkich osób, które chcą lepiej komunikować się w trudnych sytuacjach
Co kupujesz:
Karty sprzedawane są w zestawach. Są przeznaczone do pracy indywidualnej, jeden-na-jeden, ćwiczeń z mniejszymi grupami.FAILOWSHIP - zestaw podstawowy
- 20 kart (1 komplet: 15 kart pytań, 5 kart informacji zwrotnej)
- zapakowane w worek bawełniany
- instrukcja obsługi i ćwiczenia w formie linka do materiałów tekstowych i video (tylko w języku polskim)
- karty dostępne wersje językowe: polska, angielska
- 40 kart (2 komplety)
- zapakowane w worek bawełniany
- instrukcja obsługi i ćwiczenia w formie linka do materiałów tekstowych i video (tylko w języku polskim)
- karty dostępne wersje językowe: polska, angielska
O autorstwie:
20 kart opracowanych w Fundacji Dobra Porażka w oparciu o coachingową koncepcję „mocnych pytań”, elementy informacji zwrotnej (feedback-u) oraz zgodnie z zasadami porozumienia bez przemocy (non violence communication, NVC).Karty powstały na podstawie wieloletniej praktyki ich twórcy, Jarka Łojewskiego, założyciela Fundacji Dobra Porażka, przy współpracy z innymi coachami i psychologami.
Rekomendacje: Co powiedzieli uczestnicy warsztatów z kartami Failowship?
W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko ma być bardziej zwinne, szybsze, lepsze, kluczowym jest uczenie się na własnych doświadczeniach. Rozsądna rozmowa o porażkach jest sztuką balansu pomiędzy samobiczowaniem się lub szukaniem kozła ofiarnego a wyciąganiem konstruktywnych wniosków. W tym pomóc mogą karty. Duży plus za fajnie opracowane: pytania, reakcje feedback oraz wykonanie kart. Będę korzystała
Spotkanie przypomniało, że inni ludzie też popełniają błędy, często bardzo podobne. Warto przeanalizować swoje “porażki” z kimś (albo chociaż samodzielnie), żeby wyciągnąć z nich wnioski i na ile to możliwe zapobiegać ich powtórzeniu w przyszłości.
Warsztaty pokazały mi, że powody porażek są powtarzalne tylko ludzie się zmieniają. Warto to zauważyć, można nabrać większego dystansu do tego, co się dzieje w naszym życiu i nie brać tego aż tak do siebie.