Opis produktu
Obraz jest wart tysiąca słów!
Gra, to zestaw przepięknie wykonanych kart, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale mogą służyć, jako narzędzie szkoleniowe, coachingowe, a nawet terapeutyczne.
Zastosowanie rozwojowe:
Dixit to jedna z najczęsciej wykorzystywanych kart na szkoleniach i w trakcie coachigów. Jest to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń, która pomaga zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej pomaga rozszerzać perspektywy, pobudzać kreatywne myślenie, otwierać się na nowe rozwiązania i lepiej rozumieć inny punkt widzenia. Zestaw 84 kart daje wręcz nieograniczone możliwości kreatywnego wykorzystania.
Kilka przykładów już niedługo znajdziesz na naszym blogu! Zapisz się na Newsletter (stopka strony) lub wyślij nam zapytanie, aby otrzymać powiadomienie o nowych pomysłach na naszym blogu!
Zastosowanie rozrywkowe:
Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.
Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!
Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.
Zastosowanie terapeutyczne:
Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi.
Zawartość pudełka:
- 84 wielkoformatowe karty
- 1 plansza z torem punktów wewnątrz pudełka
- 6 drewnianych pionków królików
- 36 znaczników głosowania
- instrukcja (pobierz instrukcję do wersji rozrywkowej Dixit)
- instrukcja w języku ukraińskim - Dixit ручний - instrukcja ukraińska
Zobacz relację z #gadżetowni, gdzie uczyliśmy się wykorzystywać Dixit w pracy coachinowej i trenerskiej :)