Opis produktu
GRA MENEDŻERSKA 6 TWARZY SZEFA3871 osób wybranych losowo z 20 000 menedżerów z całego świata zostało poddanych ankiecie badającej skuteczność przywództwa. Na jej podstawie wyodrębniono 6 STYLÓW ZARZĄDZANIA. Każdy z nich wyrasta z innego obszaru INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ. Artykuł Daniela Golemana „Przywództwo, które przynosi efekty” zamieszczony w specjalnym wydaniu Harvard Business Review Polska stał się inspiracją do stworzenia narzędzia szkoleniowego 6 TWARZY SZEFA.
GRA ZAWIERA:
- 6 KART ROLI DLA 6 SZEFÓW REPREZENTUJĄCYCH STYLE PRZYWÓDCZE WG D. GOLEMANA (ZAWIERAJĄ OPIS STYLU I KONKRETNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZACHOWANIA PODCZAS GRY)
- 6 KART Z POSTACIAMI SZEFÓW - IDENTYFIKATORY ROLI
- 6 INSTRUKCJI DO GRY MELMAK (KAŻDY SZEF MA POSTAWIONY INNY CEL ZWIĄZANY Z GRĄ)
- 2 KARTY Z ROZWIĄZANIEM GRY MELMAK
- 1 KARTĘ Z INSTRUKCJĄ DO CAŁEJ GRY 6 TWARZY SZEFA
- 1 KARTĘ PODSUMOWUJĄCĄ GRĘ
KORZYŚCI Z GRY:
Uczestnicy gry dowiadują się jak:
- EFEKTYWNIE ZARZĄDZAĆ zespołami,
- WYKORZYSTAĆ RÓŻNE STYLE PRZYWÓDZTWA do pracy z ludźmi w różnych kontekstach zarządczych / organizacyjnych,
- menedżer może docierać do tych pokładów INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ, które są najbardziej przydatne w danej sytuacji.
PRZEBIEG GRY:
Gra w pełnej wersji przeznaczona jest dla grupy składającej się przynajmniej z 18 uczestników. W pierwszej kolejności wyłoniony zostaje ZESPÓŁ 6 SZEFÓW. Szefowie dostają informacje, jak mają prowadzić grę swoich zespołów. Organizują zebranie, na którym rozdzielają pomiędzy siebie poszczególne STYLE ZARZĄDZANIA. Zadaniem każdego z szefów jest wczuć się w rolę, która została mu przydzielona. W trakcie zebrania szefów członkowie zespołów poznają się, zadając sobie pytania z kart ZAUFAJ. Po tym czasie prowadzenie gry przejmują szefowie. Instrukcje, które otrzymują, są SPECJALNIE DOSTOSOWANE DO ICH RÓL. Rozpoczyna się gra komunikacyjna MELMAK, w której zespoły rywalizują ze sobą, który jako pierwszy poda dobre rozwiązanie. Każdy zespół wyciąga wnioski dotyczące pracy pod kierunkiem swojego szefa.
DLA KOGO:
- trenerów, którzy szkolą menedżerów,
- menedżerów,
- HR-owców,
- pracowników szkół zarządzania,
- wszystkich zainteresowanych ciekawą koncepcją Daniela Golemana.